Wystawa Wydziału Grafiki

Klatka nie kojarzy się dobrze. To miejsce, gdzie swoją karę odbywają wyjęci spod prawa. Klatka to także arena krwawego mordobicia, którą tylko jeden z zawodników opuszcza na własnych nogach, albo lokum dla cyrkowej małpy... Klatka przeważnie ciasna, chłodna i zardzewiała nie zachęca do odwiedzin. Jednak to odizolowane i mogłoby się wydawać niekomfortowe miejsce bywa również ucieczką od niesprzyjających warunków zewnętrznych. W tym kontekście klatka z miejsca przymusowej odsiadki przeistacza się w azyl, bezpieczne lokum, z którego bez konsekwencji można obserwować i komentować rzeczywistość według własnych zasad.

W Coraz ciaśniej w naszej klatce to wystawa przedstawiająca wybrane realizacje dydaktyków Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zakres wystawionych prac jest szeroki – od projektowania graficznego poprzez komiks aż po nowe media. Każdy z artystów inny – od projektantów po twórców medialnych. Łączy ich jedno wspólne miejsce – klatka. Jej lokatorów przybywa. Czy zaczną się gryźć? A może pozostaną ze sobą w zgodzie?

WERNISAŻ 18.03.2016, godz. 18:00
Wystawa otwarta 18.03 - 06.04.2016