Locked in space / Enslaved in time - Praga

Locked inspace/ Enslaved in time w wolnym tłumaczeniu oznacza Zamknięci w przestrzeni / Zniewoleni w czasie, nawiązując tym samym do prac artystów oraz formy ich prezentacji. Paradoksalnie tytuł wystawy odnosi się także do techniki w jakiej artyści prezentują swoje prace, szeroko rozumiane nowe media oraz stale zwiększające się możliwości najnowszej techniki zaczynają przekraczać granice muzealnych sal ekspozycyjnych. Większość prac prezentowanych na wystawie wykorzystuje sztukę szeroko rozumianych ‘nowych mediów’: instalacje multimedialne oraz wideo-art.

Pierwsza edycja wystawy została zaprezentowana w Instytucie Polskim w Sofii (Bułgaria). Kolejna - Czeska odsłona ekspozycji została rozbudowana, więc do udziału w niej zaproszono nie tylko Agnieszkę Ewę Braun, Miłosza Flisa i Barnabę Mikułowskiego, ale też Luizę Zimerman.

Agnieszka Ewa Braun na wystawie prezentuje instalację "Kształty czasu". Jest to pierwsza w Polsce instalacja multimedialna wykorzystująca najnowszą technologię druku przestrzennego 3D w skali rzeczywistej oraz technologię Slow Motion.
Na wystawie można również zobaczyć instalacje "Kapsuły" autorstwa Miłosza Flisa. Artysta prezentuje aż 12 różnych obiektów, a wraz z nimi 12 różnych sytuacji i zdarzeń, które zostały uwiecznione w podświetlanych tubach.
Praca Barnaby Mikułowskiego to interaktywna projekcja pod nazwą "SpyBot"prezentowana na urządzeniu Leia Display System.
Z kolei prezentowane prace Luizy Zimerman to cykl 6 instalacji rzeźbiarskich przedstawiających nowe formy życia.

Wystawa odbywa się w ramach obchodów festiwalu PALM OFF FEST. Wernisaż "Locked inspace / Enslaved in time" odbędzie się 23 maja o godzinie 17:30 w Teatrze pod Palmovkou w Pradze. Wystawa potrwa do 6 czerwca.

źródło: Galeria Miejska we Wrocławiu
fotografie: Miłosz Flis