Made in Photo #10

Od 12 stycznia w Galerii FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu można zobaczyć wystawę artefaktów pt. „MADE-IN-PHOTO 10”, prezentującą realizacje fotomedialne powstałe w czterech artystycznych pracowniach akademickich: wrocławskiej, warszawskiej, łódzkiej i gdańskiej.

Made in Photo – kreacyjne, inscenizacyjne i intermedialne cechy realizacji fotomedialnych to autorski projekt realizowany w Pracowni Fotografii Intermedialnej w zespole: prof. Andrzej P. Bator, dr Agata Szuba.

Od roku 2012 wystawy z cyklu Made in photo prezentowane były na wystawach studentów i absolwentów Pracowni Fotografii Intermedialnej w polskich i zagranicznych galeriach sztuki:
Muzeum Miejskie we Wrocławiu w roku 2012 i 2013; BWA w Jeleniej Górze, 2011 i 2015; Museum der Fotografie Görlitz; Nadbałtyckie Centrum Kultury STARY RATUSZ, Gdańsk, 2013; Galeria SKY TOWER 2015; Wrocław Art & FotoFestiwal Görlitz, 2016; Galeria Spokojna, Wydział Sztuki Mediów ASP w Warszawie, 2016.

Od roku akademickiego 2015/2016 Pracownia Fotografii Intermedialnej w zakresie realizacji projektu badawczego Made in Photo współpracuje z ośrodkami akademickimi:
Pracownią Relacji Wizualnych Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie, którą prowadzi prof. Prot Jarnuszkiewicz, as. Magdalena Morawik,
Pracownią Fotografii – relacje z przestrzenią prof. Grzegorza Przyborka i dr Dominiki Sadowskiej Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi,
Katedrą Antropologii Obrazu Uniwersytetu Gdańskiego kierowaną przez prof. Zbigniewa Treppę i dr Karolinę Aszyk.

Efekty tej współpracy są prezentowane w ramach cyklicznych wystaw w galerii Pracowni Fotografii Intermedialnej Katedry Sztuki Mediów w CSU.CI ASP we Wrocławiu Enter[photo]tainment oraz na stronie
www.made-in-photo.com (vide zakładka Enter[photo]tainment).

Artyści: Małgorzata Amarowicz, Aleksandra Anzorge, Tymon Bryndal Ewa Buchta, Monika Kamińska, Ida Kwaśnica, Katarzyna Kwaśniewska, Olga Kowalska, Adriana Misiek, Magdalena Morawik, Krzysztof Pietrek, Piotr Piotrowski, Mikołaj Sitkiewicz, Aleksander Walczak

Kurator: Manfred Bator

Mecenat: Cezary Przybylski — Marszałek Województwa Dolnośląskiego