VISITING PROFESSORS: prof. Michael J.Lyons

Akademia Sztuk Pięknych im. EugeniuszaGepperta we Wrocławiu serdecznie zaprasza na cykl spotkań z prof.Michaelem J. Lyonsem

23.10.2018, godz. 11:00
Wykład otwarty
„Experimental interfaces for multi-sensory expression” Wykład autorski wizytującego profesora, prezentujący eksperymentalne metody tworzenia obrazów ruchomych oraz projektowania interaktywnej muzyki na przykładzie jego artystycznego i naukowego dorobku. Wykład w języku angielskim.
Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności ASP we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, sala audiowizualna (410)

23.10.2018, godz. 18:00
Otwarcie wystawy towarzyszącej
„Michael J. Lyons / Film_loops” Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4, Wrocław
Wystawa potrwa do 6 listopada

24-25.10.2018 / środa-czwartek / od 11:00 do 14:30
Warsztaty dla studentów
„Hybrid photo-chemical / digital film loops”
Warsztaty z tworzenia filmów analogowych przy użyciu eko-wywoływaczy oraz udźwiękawiania ich przy pomocy interaktywnych interfejsów. zapisy: a.jarząb@asp.wroc.pl lub w bezpośrednio w pracowni 203P Warsztaty w języku angielskim
sala 202P, ASP we Wrocławiu, pl. Polski 3/4

27.10.2018, godz. 20:00
Projekcja filmu prof. Lyonsa „Katagami” w ramach festiwalu filmów abstrakcyjnych „Punto y Raya” CeTA Centrum Technologii Audiowizualanych we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1 Projekcja odbędzie się w sali kinowej im. Cybulskiego i będzie wyświetlana w sekcji filmów konkursowych
link do strony festiwalu

Michael J. Lyons Professor ofImage Arts and Sciences w Ritsumeikan University of Kyoto,specjalizujący się w cyfrowych mediach audiowizualnych, imageprocessingu, interakcjach człowiek-komputer, oraz programowaniukomputerowym. Skończył studia doktoranckie w dziedzinie fizyki, alejego dalsza kariera akademicka była i jest związana przedewszystkim ze sztuką. Prowadził badania jako pracownik naukowy wCalifornia Institute of Technology, adiunkt w University of SouthernCalifornia oraz starszy pracownik naukowy w laboratoriach badawczychATR (Advanced Telecommunications Research Institute). WspółtworzyłMiędzynarodową Konferencję na temat Nowych Interfejsów dlaEkspresji Muzycznej. Interesuje się muzyką artystyczną ieksperymentalną oraz prowadzi projekty badawcze dotyczące percepcjisztuki. Jest aktywnym badaczem naukowym, autorem ponad 100 publikacjiz zakresu komunikacji medialnej za pośrednictwem komputera,kognitywistyki i percepcji wzrokowej. Równolegle, od kilku latzajmuje się tworzeniem filmów eksperymentalnych i performansówaudiowizualnych. W działaniach artystycznych wykorzystuje naukowąwiedzę, tworząc zaawansowane technologicznie obiekty interaktywnedo generowania obrazu i dźwięku.

Koordynator wizyty: dr Agnieszka Jarząb
Katerda Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu

Wizyta realizowana w ramach programuVisiting Professors, fundusz Scientae Wratislavienses, finansowany ześrodków Gminy Wrocław.