Konferencja

Wydział Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu oraz Centrum Sztuki WRO zapraszają na Pierwszą Ogólnopolską Konferencję „Koncepcje i praktyki badań, kreacji i dydaktyki na kierunkach medialnych uczelni artystycznych”, która towarzyszy Konkursowi Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 marca 2016 r. w Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 19/21, Sala Audiowizualna 410).

Program konferencji:

Dzień I (wtorek, 15.03.2016)

• 14.00 – rozpoczęcie konferencji, powitanie Gości – Prof. Jacek Szewczyk (ASP Wrocław)
  • 14.15 – panel wykładów teoretycznych (prow. dr Jakub Jernajczyk)
    - Piotr Krajewski (WRO Art Center): Czy sztuka mediów ma swoją klasykę?
    - Prof. Antoni Porczak (ASP Kraków): Mediacje medialne
    - Prof. Ryszard W. Kluszczyński (Uniwersytet Łódzki): Inter- / new- / trans- / czy post-media? art@science w pejzażu współczesnych sztuk medialnych.
  • 15.45 – przerwa na kawę

• 16.00 – obiad dla uczestników konferencji

• 19.00 – wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów w Centrum Sztuki WRO

Dzień II (środa, 16.03.2016)

• 10.00 – wystąpienia reprezentantów uczelni artystycznych (prow. dr hab. Marek Grzyb)
    Prof. Artur Tajber, Wydział Intermediów (ASP Kraków):
    Intermedia Kraków
    Dr Maja Wolińska, Pracownia Perswazji Medialnej (ASP Wrocław):
    Drogi, ścieżki, tropy – metody konstruowania nieliniowych, interaktywnych narracji audiowizualnych na przykładzie działań studentów Katedry Sztuki Mediów.
    Prof. Kamil Kuskowski, Pracownia Działań Audiowizualnych i Animacji (AS Szczecin):
    Redefinicja i powtórzenie – czyli ile Akademii w Akademii w kontekście 100-lecia dadaizmu.
    Prof. Grzegorz Przyborek, Pracownia Fotografii (ASP Łódź):
    Czy współczesne media pomijają wyobraźnię? Jak kształcić niekonwencjonalnie?
  • 11.45 – przerwa na kawę
  • 12.00 – wystąpienia reprezentantów uczelni artystycznych (prow. dr Agnieszka Jarząb)
    Prof. Marek Wasilewski, Pracownia Wideo (UA Poznań):
    Akademia bez ścian
    Prof. Grzegorz Klaman, I Pracownia Intermedialna (ASP Gdańsk):
    Uporczywy performatyw – praktyki adaptacyjne
    Prof. Marian Oslislo, Pracownia Nowych Mediów (ASP Katowice):
    Multimedia z WP
    Dr hab. Prot Jarnuszkiewicz, Pracownia Narracji Fotograficznej (ASP Warszawa):
    Proces budowania świadomości i cech przekazu wizualnego jako metoda kształcenia na kierunku sztuka mediów.
  • 13.45 – przerwa na kawę
  • 14.00 – debata z dyskusją (prowadzący: dr Michał Jakubowicz; uczestnicy: Małgorzata Michałowska, Irmina Rusicka, Kamila Wolszczak, Maciej Bączyk)

• 15.00 – zakończenie obrad – Prof. Ireneusz Olszewski (ASP Wrocław)

Organizatorzy konferencji:

• Wydział Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Centrum Sztuki WRO
Partner: Miasto Wrocław (Wrocławskie Centrum Akademickie)

Komitet Naukowy Konferencji:

Prof. Jacek Szewczyk – Przewodniczący Komitetu Naukowego