wystawa OBRAZ PORUSZAJĄCY

wystawa dydaktyków i studentów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

wernisaż: 09.03.2018 r., godz. 18.00
wystawa: 09.03 - 13.04.2018 r.

MUZEUM ZIEMI PRUDNICKIEJ - ARSENAŁ
ul. Bolesława Chrobrego 5
48-200 Prudnik

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/854354688081077/

Wystawa dydaktyków i studentów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu to spektrum realizacji artystycznych w dziedzinie mediów analogowych i cyfrowych, poszukiwań i zabiegów tych formalnych i tych znaczeniowych, mogących wywołać owe poruszenie, refleksję, wzruszenie czy nawet niesmak, ale starających się nie pozostawić widza obojętnym, próbujących wybudzić go z letargu przyzwyczajeń i towarzyszącej nam codzienności. Wystawą, która składa się kilkudziesięciu prac, filmów wideo, animacji analogowych, animacji 3D, fotografii, obiektów, czy instalacji interaktywnych, chcemy przybliżyć widzom eksperymenty wrocławskich twórców związane nie tylko z ruchem i jego zatrzymaniem, z rejestracją rzeczywistości, bądź jej kreacją w świecie wirtualnym, ale także z percepcją i jej iluzjonistycznym wykorzystaniem. Jak to ujęła w wydanej w ubiegłym roku Monografii Katedry Sztuki Mediów zatytułowanej „Obraz poruszony” dr Agnieszka Bandura: „sztuki wizualne nie są niemożliwe bez wiedzy o widzeniu i bez eksperymentów z obrazowaniem, ale bez tej wiedzy uboższe - niewypełniona treścią, nieuzupełniona iluzją struktura rezonuje bez znaczenia.”

Kuratorzy wystawy: Tomasz Dobiszewski, Marek Grzyb, Michał Pietrzak

Artyści prezentujący swoje prace:

Aleksandra Anzorge
Andrzej P. Bator