Prowadzący
dr Paweł Lisek
mgr Irmina Rusicka
dr Robert Sochacki
Pracownia dyplomująca
Celem pracowni jest rozwijanie myślenia o sztuce jako krytycznej metodzie analizy rzeczywistości, dającej możliwość eksperymentowania i robienia rzeczy hybrydowych, które w ramach innych dziedzin trudno byłoby nazwać, czy nawet pomyśleć. Pole sztuki traktujemy jako przestrzeń, w której można wypracowywać przydatne narzędzia służące do wprowadzania zmian w sposobach myślenia oraz poszerzania wyobraźni społecznej i politycznej. W pracowni nie ma narzuconych form wypowiedzi. Każda osoba ma przestrzeń do rozwijania własnego potencjału twórczego zarówno w pracy indywidualnej jak i grupowej.
Istotą programu jest praca nad wybranym zagadnieniem (przygotowane przez osoby prowadzące lub/i własne zagadnienie zaproponowane przez studentkę/ta) – od researchu po wybór odpowiednich środków formalnych. A w kolejnym kroku – rozwijanie umiejętności prezentacji własnych działań twórczych poza uczelnią.
Pracownia otwarta jest na eksperyment i poszukiwania własnych sposobów wypowiedzi artystycznej, próby technologiczne oraz rozważania teoretyczne w obszarze sztuki mediów, zachęcają do działań transdyscyplinarncyh, kwestionujących zasadność wyraźnych granic dyscyplin. Ideą spotkań w Pracowni jest wymiana kompetencji, dyskusja dotycząca współczesnych zjawisk kultury oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem młodych artystek i artystów w polu sztuki. Zapraszamy do pracowni osoby, których celem jest kontynuacja bądź rozpoczęcie autorskiej ścieżki twórczej oraz świadome kształtowanie środowiska artystycznego.
Przedmioty
Przedmioty kierunkowe na kierunku Sztuka Mediów:
Kreacja Przestrzeni Multimedialnej
Pracownia Działań Przestrzennych, Koncepcyjnych i Transdyscyplinarnych
Przedmioty prowadzone dla studentów innych kierunków:
Grafika Intermedialna
Przedmioty prowadzone na interdyscyplinarnych studiach MFA w j. angielskim:
Light as a Creative Tool [LAACT]
Funkcjonowanie w polu sztuki